Logo - Käppler nábytek
TOPlist
Onlien katalog Natura V našem online katalogu najdete mnoho dalších produktů.


Käppler nábytek na Facebooku
Käppler nábytekSplňte si svůj sen o bydlení

Nábytek z ratanu a loomu

Nabízíme Vám výběr klasického i velmi moderního ratanového nábytku se skvělými vlastnostmi, který je vyráběn našimi partnery tradiční řemeslnou prací. Tento druh nábytku vnáší do Vašeho domu nebo zahrady středozemní ráz.

Nábytek z ratanuNábytek z ratanuNábytek z ratanu

Co je ratan?

Ratan je přírodní produkt, který je chráněn před venkovními vlivy svým extrémně odolným povrchem. Nejprve je speciálně odstraněna, případně vybroušena, kůra podle letokruhů. Poté následuje jemná práce. V několika výrobních procesech je materiál pečlivě broušen, čímž se docílí lesklá plocha. Na závěr je ratan školenými odborníky tříděn podle kvality a síly. Tak vzniká nábytek s neopakovatelným půvabem dřeva a který je synonymem odolnosti.
Ratan a loomRatan a loomRatan a loom

Co je loom?

Vysoce ceněný materiál u plochého nábytku je loom. Vynalezl ho v roce 1917 Marshall Burns Lloyd. Základní materiál je skandinávské dřevo. Z něho se získává papír, který je rozstříhán na jemné proužky. Ty jsou navíjeny na ocelový drát, z něhož se na tkalcovském stavu utká pletivo, které je použito pro výrobu nábytku. Ve finále má nábytek z loomu lesklý povrch, nevrže, neláme se a drží svůj tvar po celou dobu životnosti. Vyrábi se z něj zejména stoly a židle.

Ratan / loom


Ratan / loom


Ratan / loom


Ratan / loom


 
Käppler nábytek - Einrichtungshaus Käppler OHG, Dohma u Drážďan